Активности

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Школска библиотека обележила је Међународни дан матерњег језика под слоганом У читању је и моћ и радост.

Међународни дан матерњег језика увек се обележава 21.02.

Циљ ове заједничке активности, у којој су учествовали ученици првих разреда и школски библиотекар, јесте подстицање читања, као и неговање матерњег језика.

Прваци су читали наглас делове омиљених књига и на тај начин показали важност неговања матерњег језика.

Такође циљ ове активности јесте и подстицање читања и да покажемо да су школске библиотеке корисна и забавна места где се учи, траже информације, раде домаћи задаци, читају књиге, организују различите активности и радионице.

Изабрали смо и ученика који се посебно истакао у изражајном и течном читању, а то је Немања Мајкић, ученик 1-3 разреда.

Сви ученици су награђени похвалницама и књигама.

ПРИКУПЉАЈМО ПЛАСТИЧНЕ ЧЕПОВЕ-ОБЕЗБЕДИМО ИНВАЛИДСКА КОЛИЦА

Ученици 4-1 разреда заједно са учитељицом Снежаном Сладојевић организовали су акцију сакупљања пластичних чепова у циљу набавке инвалидских колица.

Сакупљањем пластичних чепова са пет-амбалажа и њиховом даљом дистрибуцијом обезбеђује се новац за набавку ортопедских помагала намењених особама са инвалидитетом. Такође, акција има и еколошки аспект јер на тај начин добијамо “чистији“ град. На тај начин подиже се еколошка свест како код одраслих, тако и код деце. Захваљујемо се ученицима, родитељима и учитељици на хуманитарном раду.