Активности

ИЗРАДА ЛУТКИ ОД ВАРЈАЧА И ПРОЛЕЋНА БАШТА

ИЗЛОЖБА РАДОВА УЧЕНИКА ДРУГОГ И ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА

ПОСЕТА ВИНОГРАДУ

Ученици из Гргуреваца од 1. до 4. разреда били су у посети виноградима у Шуљму. Такође, уредили су пано у школи радовима везаним за винограде, грожђе и Светог Трифуна.

ЗИМА, ЗИМА-ПА НЕКА ЈЕ, НЕ БОЈИ СЕ КО ЈЕ ЗДРАВ…

Да је зима једно од најлепших годишњих доба показали су нам наши ученици из Гргуреваца 1-4 разреда који су уживали у снегу, санкању, скијању, грудвању… Такође, организовали су и разне активности поводом школске славе Светог Саве.

НОВОГОДИШЊА ПРЕДСТАВА

Ученици 1-4 разреда из Гргуреваца су за крај првог полугодишта извели Новогодишњу представу у организацији учитеља, учитељица и наставнице енглеског језика, Дејане Миловац, која је написала сценарио за представу.

ЗИМСКЕ ЧАРОЛИЈЕ

Ученици 2-1 одељења на часу физичког васпитања уживали су у чарима зиме и заједно са својом учитељицом, Славојком Перишин, правили Снешка Белића.

САКУПЉАЊЕ ЛИШЋА

Ученици 1-4 разреда из Шуљма били су веома вредни и организовали су акцију сакупљања лишћа.

СТАНОВАЊЕ У ПРОШЛОСТИ

На часу народне традиције ученици 2-1 и 2-2 разреда правили су куће од штапића и лишћа и показали нам како се некада живело.

СОЈЕНИЦЕ

Такође, на часу народне традиције, ученици 2-1 разреда правили су и сојенице-куће на стубовима, подигнуте на обалама река и језера.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА

Школска библиотека обележила је Међународни дан матерњег језика под слоганом У читању је и моћ и радост.

Међународни дан матерњег језика увек се обележава 21.02.

Циљ ове заједничке активности, у којој су учествовали ученици првих разреда и школски библиотекар, јесте подстицање читања, као и неговање матерњег језика.

Прваци су читали наглас делове омиљених књига и на тај начин показали важност неговања матерњег језика.

Такође циљ ове активности јесте и подстицање читања и да покажемо да су школске библиотеке корисна и забавна места где се учи, траже информације, раде домаћи задаци, читају књиге, организују различите активности и радионице.

Изабрали смо и ученика који се посебно истакао у изражајном и течном читању, а то је Немања Мајкић, ученик 1-3 разреда.

Сви ученици су награђени похвалницама и књигама.

ПРИКУПЉАЈМО ПЛАСТИЧНЕ ЧЕПОВЕ-ОБЕЗБЕДИМО ИНВАЛИДСКА КОЛИЦА

Ученици 4-1 разреда заједно са учитељицом Снежаном Сладојевић организовали су акцију сакупљања пластичних чепова у циљу набавке инвалидских колица.

Сакупљањем пластичних чепова са пет-амбалажа и њиховом даљом дистрибуцијом обезбеђује се новац за набавку ортопедских помагала намењених особама са инвалидитетом. Такође, акција има и еколошки аспект јер на тај начин добијамо “чистији“ град. На тај начин подиже се еколошка свест како код одраслих, тако и код деце. Захваљујемо се ученицима, родитељима и учитељици на хуманитарном раду.