Дан школе

АКТИВНОСТИ ПОВОДОМ ДАНА ШКОЛЕ

Овогодишњи мото Дана школе је Фестивал науке и уметности. Током целе недеље организоване су различите активности у којима су учествовали ученици 1-8 разреда, учитељи и наставници.

НИКОЛА ТЕСЛА (радионица ,,Прављење ракета“)

Ученици другог разреда, заједно са својим учитељицама, организовали су радионицу под називом Прављење ракета.

ЧИТАЛАЧКИ КЛУБ

Наставници српског језика и чланови Читалачког клуба (Филип Кремић, Мара Чекеринац, Сенка Шевић, Миленко Лаћарац, Лена Николић)  представили су нам романе које су обрадили на претходним радионицама и на тај начин нам указали на значај читања и писања.

ИЗРАДА ПАНОА

Паное су израђивали ученици четвртог и седмог разреда.

ДРУЖЕЊЕ СА ПЕСНИКИЊОМ МИРЈАНОМ ПЕТРОВ

Ученици 1-4 разреда, а такође и ученици из Шуљма и Гргуреваца, имали су прилику да се друже са песникињом Мирјаном Петров и да присуствују промоцији њених књига.

ИСТОРИЈСКИ КВИЗ

Ученици осмог разреда учествовали су у квизу под називом Сирмијум-царски град. Квиз су организовале наставница историје, Јасмина Мишчевић, и наставница грађанског васпитања, Дејана Миловац. Победничку екипу чинили су: Александар Беломарковић, Александар Паунковић и Елена Цвијетиновић.

ДРАМАТИЗАЦИЈА ТЕКСТОВА И РЕЦИТОВАЊЕ ПЕСАМА

Ученици другог разреда припремили су нам рецитације песама и драматизацију текстова Зна он унапред и Слика на зиду.

КВИЗ О НИКОЛИ ТЕСЛИ

Учешће у квизу имали су ученици четвртог разреда и били су подељени у четири екипе.

Екипу Акинатора чиниле су: Ива Јевтић, Мила Лазански и Лена Божовић;

Екипу Ватрених цветића чинили су: Дуња Елор, Лукиан Ђорђић, Лазар Лазански и Огњен Остојић;

Екипу 4-дечака чинили су: Виктор Шајић, Страхиња Кологнат, Реља Радовановић и Алекса Илић;

Екипу Цурице чиниле су: Лена Бисерчић, Јана Дакић, Нина Илић и Ивана Лучић

Прво место припало је екипи Ватрених цветића.

ЖИВОТ У ПРОШЛОСТИ

Изложба радова које су ученици другог и четвртог разреда правили на часовима народне традиције.