Упис првака

Упутства о раду, потребном прибору

и организацији рада

првих дана школе ђака првака

Поштовани родитељи,

у намери да нам почетак буде што функционалнији дајемо вам неколико информација у писаној форми:

ПРВИ НАСТАВНИ ДАН за све ученике, па и за прваке је  ПОНЕДЕЉАК,  3. септембар 2018. године. Тог дана прваци ће боравити у школи у времену од 15.00 часова

Од уторка, 04. септембра 2018. године, до петка, 07. септембра 2018.године,  настава ће се одржавати од 13.30 до 15.00 часова. Потребно је да ученици са собом понесу прибор за писање, свеску из српског језика, свеску из математике, буквар, радну свеску за штампана слова, уџбеник и радну свеску из математике.

ПОТРЕБАН ПРИБОР, СВЕСКЕ И ОПРЕМА:

СРПСКИ ЈЕЗИК: 1 свеска на узане и широке линије (А4)

МАТЕМАТИКА: 1 свеска у квадратиће (А4)

СВЕТ ОКО НАС: 1 свеска на узане и широке линије (А4)

МУЗИЧКА КУЛТУРА: 1 свеска на узане и широке линије (А5)

ЛИКОВНА КУЛТУРА: блок број 5, дрвене боје, водене боје, колаж папир, пластелин, лепило, фломастери, четкице, маказе.

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ: мајица и шорц, патике само за салу

ГРАЂАНСКО ВАСПИТАЊЕ: 1 свеска на узане и широке линије (А5)

ПРИБОР ЗА ПИСАЊЕ (графитна оловка, гумица, зарезивач), дрвене боје и мали лењир носити сваки дан

Пожељно је да књиге и свеске буду увијене у провидан омотач да деца лакше пронађу оно што им је потребно. За сваку књигу и свеску ставити налепницу са именом и презименом, разред и одељење.

Нећемо користити патент оловке зато што им се лако ломе срца, кидају се и ремете пажњу осталих ученика.

РИТАМ И РАСПОРЕД РАДА

Од понедељка, 03.09.2018. године, до петка 07.09.2018.г., ученици ће наставу похађати у поподневној смени. Боравак у школи ће бити организован у времену 13.30-15.00 часова.

Од понедељака, 10.09.2018. г. до петка 14.09.2018.г. прваци ће похађати наставу у преподневној смени у времену 8.00-10.30 часова. Сваки дан ученици ће имати српски језик и математику, а трећи час по данима: понедељак – музичка култура, уторак – свет око нас, среда – енглески језик, четвртак – физичко васпитање и петак – ликовна култура.

Након овог периода, прваци ће похађати наставу као и сви ученици 1-8 разреда у школи  у динамичним сменама (смене се мењају недељно), а око времена боравка у школи и распореда часова родитељи ће се благовремено договарати са учитељицом на родитељским састанцима.

Припрема детета за полазак у први разред

• формирајте код детета позитиван став према школи (немојте га плашити школом и обавезама које она доноси),
  • не заборавите да је ваше дете још увек само дете које има потребу да се игра и забавља и немојте му то ускраћивати него покушајте да га научите да се организује тако да стигне да одради и обавезе према школи и да се игра,
  • научите дете да се само облачи, обува, везује пертле, користи прибор за јело, брине о својим стварима,…
  • створите код детета навику да иде на спавање у одређено време (до 21 часа најкасније), али такође и да устаје у одређено време (најбоље око 7, 7.30 часова),
  • када дете крене у школу немојте инсистирати да вам исприча све што му се догодило у школи, пустите га да оно само процени шта жели да исприча,
  • имајте поверења у ваше дете, немојте га контролисати помоћу његових другара чак и ако приметите да је неке ствари пропустило или заборавило да вам каже или уради,
  • домаћи задаци вашег детета су његови, а не ваши, немојте му цепати листове и кажњавати га јер сви грешимо, зар не ?,
  • помозите детету када му је помоћ потребна, али саветом и усмеравањем, а не да радите уместо њега,
  • будите заинтересовани и вежбајте стрпљење јер ће вам требати !

СРЕЋАН ПОЧЕТАК!