Упис првака

е-mail: smpinki@mts.rs ; www.osbppinki.edu.rs

врши УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД  за школску 2023/2024. годину

О школи

Основна школа „Бошко Палковљевић-Пинки“ је основана давне 1953. године као прва осмогодишња школа у Сремској Митровици. У садашњој згради школа се налази од 1959. године. Зграда школе се редовно одржава и реновира чиме се побољшавају услови рада: санирана је кровна конструкција, фискултурна сала, санитарни чворови, столарија, врши се редовно кречење учионица, ходника,  опремање учионица новим намештајем, санација подова, уређење школске библиотеке, набавка савремених наставних средстава, … што уз стручан и квалитетан наставни кадар, омогућава одвијање наставног процеса на веома високом нивоу. У згради матичне школе се налази сала за физичко васпитање, 3 кабинета, 5 специјализованих и 12 учионица општег типа, као и школска библиотека са фондом од преко 9000 наслова.

Школа у свом саставу има и издвојена одељења у Гргуревцима (осморазредна настава) и Шуљму (четвороразредна настава).

Визија школе: Желимо да постанемо савремено опремљена школа са наставним процесом који задовољава потребе свих интересних група, која негује сарадничке односе и пружа подршку ученицима.

Мото школе

Постигнућа

Интелект

Настава

Креативност

Истрајност

Обавезни и изборни предмети у првом разреду:

1. српски језик (5 часова)
  2. математика (5 часова)
  3. свет око нас (2 часа)
  4. ликовна култура (1 час)
  5. музичка култура (1 час)
  6. физичко и здравствено васпитање (3 часа)
  7. енглески језик (2 часа)
  8. дигитални свет (1 час)
  9. обавезан изборни предмет (1 час)  грађанско васпитање/верска настава

Укупан недељни број часова : 21 час

Ученик се приликом уписа опредељује који ће изборни предмет изучавати од понуђених. Ученик је у обавези да изабере један од понуђених обавезних изборних предмета (бр.9), односно,  грађанско васпитање или веронауку.

Тим за рад са ученицима првог разреда

У првом разреду са ученицима ће радити:

• учитељице:

Мирјана Богдановић

Мирјана Живановић

Николина Носовић

Вера Ненић – Гргуревци

Милица Лаћарачки – Шуљам

• наставник енглеског језика:

Ђорђе Ивановић

• наставник верске наставе:

Александра Гаруновић-православна вероисповест,

Aна Ходак – католичка вероисповест

• психолог:

Снежана Миловац

• педагог:

Зорица Бабић

• секретар:

Софија Бријак

• директор:

Игор Дошен

Припрема детета за полазак у први разред

• Формирајте код детета позитиван став према школи (немојте га плашити школом и обавезама које она доноси),
  • Не заборавите да је ваше дете још увек само дете које има потребу да се игра и забавља и немојте му то ускраћивати него покушајте да га научите да се организује тако да стигне да одради и обавезе према школи и да се игра,
  • Научите дете да се само облачи, обува, везује пертле, користи прибор за јело, брине о својим стварима,…
  • Створите код детета навику да иде на спавање у одређено време (до 21 часа најкасније), али такође и да устаје у одређено време (око 7.00-7.30 часова),
  • Када дете крене у школу немојте инсистирати да вам исприча све што му се догодило у школи, пустите га да оно само процени шта жели да исприча,
  • Имајте поверења у ваше дете, немојте га контролисати помоћу његових другара чак и ако приметите да је неке ствари пропустило или заборавило да вам каже или уради,
  • Домаћи задаци вашег детета су његови, а не ваши, немојте му цепати листове и кажњавати га јер сви грешимо, зар не?,
  • Помозите детету када му је помоћ потребна, али саветом и усмеравањем, а не да радите уместо њега,
  • Будите заинтересовани и вежбајте стрпљење – требаће вам!

Процедура уписа ученика у први разред

• Упис ученика у први разред почиње 01.04.2023.године;
  • У први разред се обавезно уписују деца рођена од 01.03.2016. године до 28.02.2017. године.
  • ПРОЦЕДУРА УПИСА:

Упис ученика се врши код секретара школе у времену од 9.00 до 13.00 часова сваког радног дана лично или позивом на бројеве телефона        062-791-928 ; 062-791-921 или електронским путем преко портала  е-управе заказивањем термина за упис и тестирање (детаљно упутство на сајту школе www.osbppinki.edu.rs )

приликом личног доласка на упис није потребно доводити дете, јер родитељ заказује проверу зрелости детета за полазак у први разред коју врше психолог или педагог школе,

потребно је понети здравствену потврду детета, уколико сте је добили у папирној форми;

– извод из матичне књиге рођених потребан је само за децу која нису рођена у Сремској Митровици и може се прибавити електронским путем у школи уз захтев родитеља.

СРЕЋАН  ПОЧЕТАК!

ВИДИМО СЕ У СЕПТЕМБРУ!